فروش انواع بذر استاندارد پیاز اطلس

آنچه در این مقاله می خوانید...

درباره بذر استاندارد پیاز چه می دانید؟توزیع کنندگان بذر استاندارد پیاز اطلس

پیاز از قدیمی ترین انواع سبزی در دنیا و ایران است .برخی پیاز را از جمله صفی جات میدانند. در هنگام طبخ غذا حتماً از پیاز استفاده کنید تا بوی زخم و بد غذا از بین برود. شکل پیاز وابسته به نوع آن ممکن است گرد ، پهن و یا کشیده باشد. رنگ پوست پیاز ها نیز با هم متفاوت هستند . از رنگ سفید و زرد گرفته تا قهوه ای و بنفش و قرمز. که هرکدام نیز طرفداران خاص خود را دارد . بذر استاندارد پیاز اطلس در بسته بندی های مناسب وارد بازار می‌شود .پیاز اطلس به رنگ طلایی است. کشاورزان سعی می کنند ، بذری تهیه کنند که مناسب و بدون آفت باشد، تا بتوانند در هنگام برداشت محصول، محصولی با کیفیت و عاری از آفت برداشت کنند.

فروش انواع بذر استاندارد پیاز اطلس

درباره بذر استاندارد پیاز چه می دانید؟

درباره بذر استاندارد پیاز چه می دانید؟

در هنگام انتخاب بذر پیاز باید از بذرهایی استفاده کرد که در مقابل تنش ها و آفت ها مقاوم باشند. همچنین کاهش هزینه‌های کنترل بیماری را دارا باشند . به طور کلی بذر های خوب و با کیفیت دارای برچسب هستند. بذرهای مناسب را مانند بذر پیاز عنبری در قوطی های فلزی نگهداری می‌کنند تا از رطوبت و آسیب در امان باشد.

ویژگی‌هایی که در زمان انتخاب بذر پیاز باید به آن توجه کرد ؛ شامل : خلوص فیزیکی و ژنتیکی بذر استاندارد ، دارای درصد جوانه زنی ۹۰ باشد ، تاریخ تولید بذر بیش از یکسال نباشد.

کشاورزان باید با توجه به منطقه ایی که بذر در آن کاشته می شود یا همان طول مدت روز ، بذر خود را انتخاب نمایند. از لحاظ رشد پیاز ها به سه دسته ؛ دوره زودرس ، دوره میان رس و دوره دیررس تقسیم‌بندی می‌شود . البته به شرایط آب و هوایی آن منطقه که پیاز در آن کاشته می شود بستگی دارد. کاشت پیاز در مناطق سردسیر در اوایل فروردین ماه و زمانی که یخ زدگی برطرف شده باشد، انجام می‌شود. مانند: کاشت پیاز در آذربایجان .در مناطق گرمسیر در اوایل پاییز شروع می شود. مانند : کاشت پیاز در استان فارس. زیرا که بذر های پیاز استاندارد به حرارت کم و رطوبت بالا برای رشد و نمو احتیاج دارند .

توزیع کنندگان بذر استاندارد پیاز اطلس

توزیع کنندگان بذر استاندارد پیاز اطلس

توزیع کنندگان بذر پیاز فروشگاه های معتبر هستند که بذر استاندارد پیاز را برای کشاورزان آماده می کند. کشاورزان نیز علاقه مند هستند تا بذری تهیه کنند که هم دارای کیفیتی بالا باشد و هم بتواند بازدهی خوبی را در آخر فصل زراعی به آن ها بدهد. البته در چند سال اخیر بذر پیاز صادراتی نیز به حوزه کشاورزی وارد شده است و باعث شده که این محصول به دیگر کشورها و بخصوص به کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس صادر شود.

آقای عماد سازگار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت کشت و صنعت دشت سبز داناب شما را به خرید محصولات بذر کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 12 بعلاوه یک =
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *