عرضه کنندگان بذر پیاز طلایی به صورت عمده

آنچه در این مقاله می خوانید...

درباره انواع بذر پیاز بیشتر بدانیدخرید آسان بذر پیاز طلایی عمده

پیاز از جمله صیفی جات بسیار پرمصرف در جهان است. این گیاه از خانواده ی سیرهاست که می توان آن را سلطان صیفی جات دانست؛ البته این لقب به دلیل برخورداری این خانواده از خواص بی نظیر و پرشمار جدا برازنده است. پیشینه ی مصرف آن به هزاران سال پیش باز می گردد. امروزه هم بذر پیاز طلایی عمده، گیاهی ست که یکی از ارکان مواد مورد نیاز طبخ انواع غذاها، سالادها، سوپ ها، ترشی ها و سایر خوراکی هاست.

عرضه کنندگان بذر پیاز طلایی به صورت عمده

درباره انواع بذر پیاز بیشتر بدانید

درباره انواع بذر پیاز بیشتر بدانید

کشت بذر پیاز معمولا به دو صورت انجام می گیرد؛ کشت مستقیم بذر و یا نشاکاری. این گیاه بسته به آب و هوایی که جغرافیای مورد نظر دارد در فصول مختلف انجام می گیرد. بطور مثال در نواحی گرمسیر، زمان کاشت آن اوایل بهار است و در مناطقی که از آب و هوای سردی برخوردار است، پاییز کشت می شود.

نکته ای که در زمان برداشت آن توسط کشاورزان در نظر گرفته می شود این است که پس از بیرون آوردن گیاه از خاک، آن را به مدت چند روز در همان حالت رها می کنند و پس از جمع آوری آن را در دمای بالایی به منظور از دست دادن رطوبت قرار می دهند و سپس به انبارها و سردخانه ها منتقل می شود. پخش عمده بذر پیاز صادراتی در نقاط مختلف کشور با هماهنگی این مجموعه انجام می پذیرد.

خرید آسان بذر پیاز طلایی عمده

خرید آسان بذر پیاز طلایی عمده

مصرف پیاز به دلیل عطر و طعم مطلوبی که در انواع غذاها ایجاد می کند، همواره از پرمصرف ترین گروه صیفی جات است. درواقع پیاز، یک طعم دهنده ی عالی ست و بدون آن اکثر غذاها بی مزه و نامطلوب به نظر می رسد. کمتر غذایی را می توان نام برد که در آن از پیاز استفاده نشود. طبع پیاز گرم است که البته این گرمی با پخته شدن تا حدودی تعدیل می شود.

قیمت بذر پیاز طلایی ایرانی با توجه به کیفیت آن تعیین شده است بنابراین هرچه محصول از کیفیت بالاتری برخوردار باشد قیمت آن نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. اگر شما قصد خرید محصول درجه یک و با کیفیت را دارید باید هزینه بیشتری را برای خرید محصول متحمل شوید. نظارت های شدیدی توسط اتحادیه این صنف بر روی نرخ و قیمت کالا انجام می شود که اجازه تخلف و گران فروشی را به فروشندگان نمی‌ دهد.

بیشترین سهم از مناطق زیر کشت بذر پیاز زرد طلایی مربوط به استان آذربایجان شرقی ست که حدودا یک چهارم از کل مناطق را شامل می شود. اصفهان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان از دیگر شهرهایی ست که کشاورزان در آن به تولید بذر پیاز می پردازند. صادرات، انبار مناسب این محصولات و نیز خرید تضمینی از کشاورزان از عواملی ست که انگیزه ی تولیدکنندگان را بیشتر می کند.

آقای عماد سازگار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت کشت و صنعت دشت سبز داناب شما را به خرید محصولات بذر کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 8 منهای 3 =
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *