بازار فروش بذر پیاز روز بلند ارغوان

آنچه در این مقاله می خوانید...

کاشت بذر پیاز روز بلند در جنوب ایرانبازار خرید بذر پیاز روز بلند ارغوان

بذر پیاز روز بلند ارغوان از نمونه بذر های کاربردی بوده که از میزان تقاضای بالایی برخوردار می باشد. از این رو این محصول از دسته بذرهای پرطرفداری است که سهم عظیمی از بازار فروش بذر پیاز را به خود اختصاص داده است.

به گونه ای که در این بازار فروش، گونه های مختلف از بذر پیاز روز بلند ارغوان در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می گردد و از این رو فروش این نوع بذر، رونق چشمگیری خواهد داشت.

بازار فروش بذر پیاز روز بلند ارغوان

کاشت بذر پیاز روز بلند در جنوب ایران

کاشت بذر پیاز روز بلند در جنوب ایران اين نمونه از بذر های پیاز ،‌ احتياج به طول روز زياد و درجه حرارت بالا دارند. به گونه ای که طول روز مناسب برای تشكيل پياز در اين نوع بذر حدود ۱۶ ساعت بوده و نواحی كشت این محصول در ایران،‌ بیشتر متعلق به مناطق گرم و معتدل گرم می باشد .

از این رو کاشت بذر پیاز روز بلند در جنوب ایران، در اوايل بهار كشت و در اواخر تابستان يا اوايل پاييز برداشت می گردد. و  در واقع دوره رشد آن ها حدود ۶ ماه می باشد.

البته لازم به ذکر است که برای کاشت این محصول می توان به دو روش مستقیم و یا کشت نشاء پیاز اقدام کرد. زمین مناسب کشت پیاز، باید دارای خاک سبک، نرم و حاصل خیز باشد. در ضمن افزودن کود حیوانی برای کشت این محصول لازم است.

و اما فاصله بین ردیف ‌ها ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر و فاصله بوته‌ ها در هر ردیف به صورت ۵ تا ۹ سانتی متر می‌ باشد. مقدار بذر مصرفی در روش کاشت مستقیم ۶ تا ۸ کیلوگرم و در نشا کاری ۲ تا ۳ کیلوگرم است.

از سویی دیگر آبیاری در کاشت پیاز بسیار مهم می باشد. به گونه ای که همیشه در اطراف ریشه پیاز باید رطوبت کافی وجود داشته باشد و تا زمان سبز شدن بذر، پیاز باید هر سه روز یک بار گیاه آبیاری شود.

در واقع سطح خاک باید همیشه دارای رطوبت باشد تا بذر بتواند به راحتی جوانه بزند. پس از جوانه زدن هم باید آبیاری را ۷ روز یکبار انجام داده تا نوبت به برداشت محصول برسد.

 

بازار خرید بذر پیاز روز بلند ارغوان

بازار خرید بذر پیاز روز بلند ارغوان در واقع بذر پیاز روز ارغوان گونه ای بذر پیاز بوده که محصولات به دست آمده از این بذر، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. در ضمن پیاز های حاصل شده از این بذر، به رنگ ارغوانی بوده و از طعم بی نظیری برخوردار می باشند.

بنابراین افراد زیادی تمایل به خرید بذر پیاز ارغوان داشته و در همین راستا می توان گفت که خرید بذر این نوع پیاز، سهم عظیمی از بازار پیاز را به خود اختصاص داده است. البته خریدار این نوع بذر بیشتر باغداران و کشاورزانی هستند که در مناطق گرمسیر مشغول به فعالیت خواهند داشت.

آقای عماد سازگار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت کشت و صنعت دشت سبز داناب شما را به خرید محصولات بذر کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • دوازده بعلاوه 3 =
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *